Rowery Romet – polska marka łącząca tradycję z nowoczesnością

rowery rometRomet to legendarna polska marka obecna na rynku rowerowym od ponad pół wieku. Poznaj historię marki Romet i jej współczesne oblicze.

Słowo „Romet” znane jest niemal każdemu i jednoznacznie kojarzy się z rowerami lub motorowerami. „Zjednoczone Zakłady Rowerowe Romet S.A.” powstały w 1948 roku w Bydgoszczy. Przez lata produkowano w nich modele rowerów i motorowerów znane milionom Polaków. Któż z nas nie kojarzy choćby ze słyszenia klasycznych rowerów takich jak Agat, Wigry, Jubilat, Wagant czy Huragan oraz motorowerów Komar czy Ogar.

W 1999 roku, po prywatyzacji zakładów, Fabryka Romet S.A. w Jastrowiu została wykupiona przez firmę Arkus. Następnie dołączono dodatkowe zakłady, w Kowalewie (woj. kujawsko-pomorskie) i Podgrodziu (woj. podkarpackie).

Od 2005 roku spadkobiercą tradycji i właścicielem marki Romet jest Grupa Arkus & Romet. Produkcja rowerów Romet, Arkus, Delta i Univega oraz skuterów Romet z dużym sukcesem ponownie reaktywowała markę Romet i przeniosła ją do współczesności.*

Najnowsze modele rowerów polskiej marki Romet i Arkus znajdziesz w sklepie rowerowym „Świat Roweru” w Śremie. Zapraszamy!

rowery Romet 2013

* Źródło: http://arkus.com.pl

Blog, Marki rowerowe, Nowości rowerowe, Rodzaje rowerów, Rowery - wszystko co chcesz wiedzieć , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *